Antikvariát FIDUCIA

Katalog

Antikvariát Fiducia

Vítejte na stránkách ostravského antikvariátu.

Nabízíme zde převážně speciální tituly pro sběratele. Objednané knihy je možno vyzvednout osobně na adrese antikvariátu, také je můžeme zaslat poštou buď na dobírku nebo po předchozí platbě předem. Objednávkou knihy souhlasíte s Obchodními podmínkami a Ochranou osobních údajů.


E-antikvariat.com

Provozujeme také jeden z největších internetových antikvariátů!

Rozsáhlou nabídku zajímavých titulů naleznete v našem internetovém antikvariátu na www.e-antikvariat.com. Nabízíme zde desítky tisíc titulů všech žánrů, navíc i mapy, pohlednice, grafiky, bibliofilie a další položky. Naši nabídku denně aktualizujeme.


Aukční prodej Zajímavé tituly prodáváme i na stránkách antikvariaty.com. Přitažlivou aukční formou zde nabízíme mnoho i velmi netradičních položek.


Fiducia na Facebooku Podrobnější informace o našich aktivitách naleznete na naší stránce na facebook.com. Kliknutím na obrázek nebo odkaz se můžete stát našimi fanoušky a moci si prohlížet fotografie z akcí, videa apod. Těšíme se na vás.-

Soutěž na pamětní desku - (Oznámení)

Soutěž na pamětní desku k ostravskému monstrprocesu Buchal a spol.

Antikvariát a klub Fiducia ve spolupráci s okrašlovacím spolkem Za krásnou Ostravu, zástupci politických vězňů 50. let, Tělocvičnou jednotou Sokol Moravská Ostrava 1, Gymnáziem Olgy Havlové a Filozoficko-přírodovědeckou fakultou Slezské univerzity v Opavě vypisuje veřejnou soutěž na pamětní desku, která bude věnována obětem ostravského monstrprocesu Buchal a spol.

Toto soudní divadlo, které bylo největším politickým procesem na Ostravsku, navazovalo na politický proces s Miladou Horákovou a komunističtí propagandisté jím chtěli veřejnost přesvědčit o tom, jak důmyslně bylo pražskými „protistátními živly“ (údajně připravujícími převrat či novou válku) ohroženo „ocelové srdce republiky“. Zřetelným záměrem bylo především ochromit oponenty režimu a zastrašit svobodně smýšlející občany. Ve čtyřech ostravských návazných procesech tak bylo nakonec souzeno 90 lidí a zcela nespravedlivě zde padly čtyři tresty smrti, další vysoké tresty doživotí a mnohaletých těžkých žalářů.

Deska bude umístěna na zeď Čapkovy sokolovny, kde proces probíhal.

Na realizaci desky vypisujeme soutěž ve výši 20 000,- Kč (na vše včetně zhotovení a osazení). Náklady budeme krýt z vlastních zdrojů, respektive z daru Marka a Jana Przybylových, členů okrašlovacího spolku Za krásnou Ostravu. Soutěžní návrhy je možno přihlásit do 21. 6. 2020. Slavnostní odhalení vítězného návrhu by se mělo odehrát 21. září 2020. Samotné odhalení bude zakomponováno do dvoudenního cyklu akcí připomínajících nejen tuto smutnou událost, ale také perzekuci sokolů za nacistické i komunistické totality a zneužití sokolovny k takto hanebnému činu.

Veškeré informace a podmínky soutěže naleznete zde.

(11:30 21.05.2020)


NOVÉ TITULY! - (Nové položky)

Byly přidány nové knihy do kategorie varia.

(12:57 14.05.2020)


Program na květen 2020 - (Kulturní tipy)

program na kveten 2020Program antikvariátu a klubu Fiducia na květen 2020 .

(12:44 04.05.2020)


Režim Antikvariátu a klubu Fiducia během nouzového stavu - (Oznámení)

Fiducia v květnu: Milí přátelé, mimořádná opatření ze strany státu, omezující mimo jiné běžné sociální kontakty mezi lidmi, se pomalu rozvolňují. Naše galerie i klub se od 11. května otevřou, budeme však nuceni dodržovat kvůli vaší bezpečnosti některá opatření. Na konci dubna jsme již otevřeli antikvariát, i v tomto případě děláme vše pro to, abyste se u nás cítili bezpečně. Věříme, že si k nám najdete cestu a že vám v následujících, pro mnohé nelehkých časech může být zajímavým zpestřením účast na některé z našich akcí nebo dobrým společníkem i kniha od nás.

ANTIKVARIÁT JE OTEVŘEN OD 27. DUBNA V PRACOVNÍ DNY 10—18

GALERIE OTEVÍRÁME 11. KVĚTNA V PRACOVNÍ DNY 10—18

Antikvariát i galerie jsou vybaveny desinfekcí a dodržují všechna doporučení tak, abyste se u nás cítili bezpečně. V galeriích bude do doby ukončení nouzového stavu omezen maximální počet návštěvníků najednou na 10 osob, abychom byli schopni zajistit rozestupy 2 metry.

Náš program budeme z důvodu zajištění bezpečnosti návštěvníků uskutečňovat po dobu trvání opatření venku. Připravujeme pro vás atraktivní terénní přednášky, komentované procházky, poetické atentáty, ateliéry a další aktivity. Letos bychom rádi pokračovali s kulturními akcemi i přes prázdniny.

(09:36 04.05.2020)


Cesty do ostravského (v)nitrozemí - (Doporučujeme)

Cesty do ostravskeho vnitrozemi

Poetický průvodce Ostravou, který v deseti pěších trasách mapuje v originálních textech a fotografiích jak známé kulturní památky a památkové rezervace, tak dosud nezmapované lokality, včetně architektonicky zajímavých staveb, které dosud nejsou systematicky propagovány, urbanisticky výjimečných, ale také problematických lokalit a zanikajících čtvrtí a zákoutí. Těšit se můžete na fotografie Romana Poláška a Martina Popeláře přibližující současné genius loci řady jedinečných ostravských destinací, specifický charakter a nenapodobitelné kouzlo průmyslovou minulostí zformovaných oblastí a stejně tak i osobitý rustikální ráz okrajových městských lokalit a cenných přírodních prostředí. Texty literárního kritika Pavla Hrušky vedle konkrétních údajů a historických faktů často v metaforické nadsázce vzdávají hold kráse daného místa.

Na knize spolupracoval tým ostravských historiků a dalších odborníků: Zdenka Rozbrojová, Martin Juřica, Martin Jemelka, Martin Strakoš, Romana Rosová, Jakub Ivánek, Petr Lexa Přendík, Jan Lenart, Josef Šerka, Tomáš Majliš, Lenka Kocierzová, Jaroslav Němec, Ivan Motýl, Monika Horsáková, Ilona Rozehnalová, Petr Kočárek a Pavel Březinský. Originální podobu publikaci vtělila mladá slovenská grafička Kristína Pupáková. Vydal spolek Fiducia, Ostrava 2019

Kniha je v prodeji v našem antikvariátu, můžete si ji rovněž koupit přes náš e-shop www.e-antikvariat.com.

Kniha Cesty do ostravského (v)nitrozemí ) vznikla za finanční podpory Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, tiskárny Printo a MUDr. Davida Feltla.

(16:29 22.04.2020)


Program na duben 2020 - (Kulturní tipy)

program na duben 2020Program antikvariátu a klubu Fiducia na duben 2020 .

(16:29 22.04.2020)


Program na březen 2020 - (Kulturní tipy)

program na brezen 2020Program antikvariátu a klubu Fiducia na březen 2020.

(16:29 22.04.2020)


Program na únor 2020 - (Kulturní tipy)

program na unor 2020Program antikvariátu a klubu Fiducia na únor 2020 .

(16:29 22.04.2020)


Program na leden 2020 - (Kulturní tipy)

program na leden 2020Program antikvariátu a klubu Fiducia na leden 2020 .

(16:29 22.04.2020)


Program na prosinec 2019 - (Kulturní tipy)

program na prosinec 2019Program antikvariátu a klubu Fiducia na prosinec 2019 .

(16:29 22.04.2020)