Antikvariát FIDUCIA

Katalog

O nás

Jsme jedním z největších moravských antikvariátů. V naší prodejně nabízíme bohatý výběr kvalitní beletrie a poezie, knihy o přírodě, filozofii, historii, umění, dále dobrodružnou literaturu, bibliofilie, obálky a avantgardu, staré tisky, pohlednice, průvodce, mapy, atlasy, fotopublikace a další knihy různých žánrů. Denně také provádíme výkup knih, platíme ihned, pro větší množství přijedeme.

Ilona Rozehnalová
Antikvariát a klub Fiducia

Nádražní 30
702 00 Ostrava

IČO: 68160640

E-mail: info@antikfiducia.com
Telefon: 596 117 312
Mobil: 731 919 603

Po-Pá
10-18 hod.

Antikvariát a klub Fiducia je nezávislé kulturní centrum v Moravské Ostravě, zaměřené na vzdělávání a kultivaci občanské společnosti. Pořádá kolem 100 akcí ročně s přibližně 20 000 návštěvníky.

Antikvariát byl založen Ilonou a Jiřím Rozehnalovými v roce 1998. Od roku 1999 pořádá kulturní aktivity v klubu Fiducia, specializuje se na přednášky a diskusní večery z oblasti literatury, historie, architektury, industriálního dědictví a umění, výstavy současného umění a fotografie, besedy s mimořádnými a zajímavými osobnostmi České republiky i zahraničí, autorská čtení, přednášky o historii města, workshopy pro děti, veřejné debaty, komentované architektonické prohlídky a další aktivity. Spolupracuje na pořádání festivalů, například filmový festival Jeden svět, hudební festival Colours of Ostrava, Architecture week, bienále Industriální stopy, Kukačka aj. Spolupracuje s katedrou české literatury Ostravské univerzity, Národním památkovým ústavem Ostrava, Archivem města Ostravy, Fakultou umění Ostravské univerzity, Národním divadlem moravskoslezským, občanským sdružením SPOK a řadou dalších institucí.

V prostorách Fiducie působí Galerie Dole, založená v roce 2006. Její kurátor Martin Mikolášek vychází ve výstavním plánu z prostorových možností galerie, ve které se odehrávají též všechny další aktivity klubu (přednášky, besedy, projekce atd.), a tematizuje roční výstavní plány se zaměřením na 2D média – komiks (2006), malba (2007–2013), přednost dává mladým tvůrcům (vystavovali zde mj. J. Bolf, J. Špaňhel, L. Gažiová, I. Korpaczewski). V roce 2007 připojila k aktivitám klubu Fiducia výtvarnice Marcela Lysáčková dětský ateliér doplňující jednotlivé výstavy v Galerii Dole.

Fotografická galerie Fiducia vznikla v roce 2001 a je od začátku samostatným subjektem v rámci klubu Fiducia, zakladateli a kurátory galerie jsou fotografové Roman Polášek a Martin Popelář. Program galerie tvoří především monografické výstavy prezentující českou i světovou fotografii a autory všech generací včetně nejmladší. Pevné místo má ve výstavním plánu též klasika (vystavovali zde mj. I. Pinkava, Tono Stano, V. Reichmann, E. Medková, J. Rössler).


Projekt Kulturní aktivity Fiducia 2016 je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, Ministerstva kultury ČR, městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz, Nadace české architektury a MUDr. Davida Feltla.

logo ostravalogo mk
logo obvod a nca